Stake Land (سرزمین نا آرام)

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش معرفی آثار سینمایی:

Stake Land (سرزمین نا آرام)
Stake Land (سرزمین نا آرام)

Stake Land (سرزمین نا آرام)

(تولید 2011)
کارگردان : Jim Mickle

نویسنده : Jim Mickle

بازیگران : Nick Damici,Danielle Harris,Kelly McGillis,Connor Paolo,Michael Cerveris,Bonnie Dennison

خلاصه فیلم : خوشبختانه تمرکز اصلی این فیلم تنها بر روی چند کاراکتر بیشتر نیست. آنها قصد دارند در یک سفر جاده ای مانند خود را به بهشتی امن برسانند. فیلم با صدای یک راوی جوان به نام مارتین (با بازی کانر پائولو) آغاز می شود که برای ما تعریف می کند که چگونه بعد از قتل عام شدن خانواده خود، شخصی به نام میستر (با بازی نیک دمیسی) مسئولیت محافظت و نگهداری از او را بر عهده می گیرد. و چگونه با اتوموبیل کلاسیک خود سرزمین های پر از خطر، تهدید و جنون را طی می کنند. فیلم همچنین نشان می دهد که میستر چگونه فن زنده ماندن را به مارتین آموزش می دهد .

او به مارتین آموزش می دهد که چگونه همیشه آماده باشد و و با چشمانی نیمه باز بخوابد. آنها چندین بار موفق می شوند که از حملات ناگهانی زامبی ها ، جان سالم به در ببرند. نکته جالب آن است که ما در فیلم های پیشین، زامبی ها را مردگانی متحرک و فاقد فکر و شعور می دیدیم، اما در این فیلم نکته جالب حملات سازماندهی شده زامبی ها می باشد که به نظر می رسد حتی برخی اوقات با هم همکاری نیز می کنند.

شخصیت میستر مانند قهرمانان فیلم های وسترن می باشد که همواره متعهد به انجام وظایف خود به نحوی صحیح و اخلاقی هستند. در ادامه شاهد این هستیم که میستر خواهر خود، آنا را (با بازی کلی مک گیلز را می بیند) که هنوز توسط زامبی ها مورد حمله قرار نگرفته است، نجات می دهد.

(توضیح به نقل از نقد فارسی: گروه‌هایی با نام هزاره‌گرا، به صورت رمزآلود، ادعاهایی دارند مبنی بر اینکه جامعه معاصر و حمکرانانش فاسد و غیرعادل هستند. به همین دلیل، معتقدند که آنها به زودی به وسیله نیروی قدرتمندی نابود خواهند شد. اگرچه هزاره‌گرایان معتقد بودند که تاریخ هدایت شده است و در نهایت مسیح(ع) مجدداً ظهور خواهند کرد اما در برخی موارد هزاره‌گرایان کوشیده‌اند تا با اقدامات خود این تحولات را سرعت بخشند. از جمله این اقدامات، تلاشی بود که در 9 آوریل سال 1993 در شهر واکو آمریکا توسط فرقه "شاخه دیویدی‌های" (Branch Davidians) به وقوع پیوست که در جریان آن دیوید کوروش رهبر این فرقه به همراه 73 تن از پیروانش پس از 51 روز محاصره FBI، در آتش سوختند. در واقع، دیوید کوروش با به آتش کشیدن مجتمع شاخه دیویدی‌ها می‌خواست تابعیت خود را از مشیت و اراده خداوند به نمایش بگذارد. به عبارت دیگر، او می‌خواست در عمل اثبات نماید که این جزئی از طرح پرودگار برای پایان تاریخ و ظهور مسیح یهودی است)./987/
Stake Land (سرزمین نا آرام)
Stake Land (سرزمین نا آرام)
Stake Land (سرزمین نا آرام)

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه