Killer Elite (آدمکش ویژه)

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش معرفی آثار سینمایی:

 Killer Elite (آدمکش ویژه)
Killer Elite (آدمکش ویژه)

Killer Elite (آدمکش ویژه)

(تولید 2011)
کارگردان : Gary McKendry

نویسنده : Matt Sherring

بازیگران: Jason Statham،Clive Owen،Robert De Niro

خلاصه فیلم : آدمکش ویژه با این نوشته آغاز میشود: "بر اساس داستانی حقیقی" ولی خب، در جاهایی از فیلم این حقیقت دستکاری شده است. دستکاری که در واقع در منبع اقتباس یعنی کتاب “The Feather Men” نوشته یکی از نظامیان سابق ارتش بریتانیا بنام Ranulph Fiennes صورت گرفته است. هرچند هست داستان فیلم بر اساس یک ماجرای واقعی نوشته شده ولی اگر بخواهید فیلم را چیزی بجز داستانی تخیلی و هالیوودی بحساب آوریم، اشتباه کرده ایم.

داستان در سال 1981 اتفاق میافتد و درباره ماجرای انتقام شیخی در عُمَر است که آدمکشی حرفه ای بنام دنی (با بازی Jason Statham) را برای کشتن افسرهای نیروی ویژه هوایی بریتانیا (SAS) که مسئول مرگ پسرش بوده اند، استخدام میکند. برای مجبور کردن دنی به این کار، شیخ دوست و همکار وی معروف به هانتر (با بازی Robert De Niro) را به اسارت میگیرد و شرط آزادی اش را پایان ماموریت دنی یعنی کشتن هر سه افسر تعیین میکند.

برای اینکه قضیه پیچیده تر شود، دنی باید نوار ویدئویی از سه قتل تهیه کند که در آن جنایت طوری صحنه سازی شده باشد که یک حادثه بنظر برسد. در این ماموریت دو عضو دیگر گروهش دیویس و مایِر وی را همراهی میکنند و در طرف مقابل نیز یکی از ماموران سابق SAS بنام اسپایک (با بازی Owen) حضور دارد.
وقتی اسپایک وارد ماجرا میشود، بخاطر اینکه داستان به صورت تقابل دو نیرو مخالف در میآید، فیلم جذاب تر هم میشود.

Statham همان تیپ معروف خونسرد خود حفظ کرده و شخصیت اش در فیلم، یعنی دنی، قاتلی است که بعد از قتل در چهره اش اثر کمی از پشیمانی دیده میشود ودر ضمن احساساتی هم هست و تمام اینها برای این است که شخصیت وی را بیشتر برای تماشاگر ملموس و قابل درک کنند. کاری که به طور کامل موفق با انجامش نمیشوند و در آخر تنها شاهد تعقیب و گریز Statham و Owen هستیم که سعی دارند کلک یکدیگر را بکنند! Robert De Niro نیز اغلب در حاشیه مانده است و نقشش تقریباً در دو سوم از زمان فیلم دیده نمیشود. در واقع تنها در ابتدا و انتهای داستان، آن هم بیشتر با هدف سرگرم کردن و تکه پرازی وارد ماجرا میشود.


منبع : نقد فارسی/987/
 Killer Elite (آدمکش ویژه)
 Killer Elite (آدمکش ویژه)
 Killer Elite (آدمکش ویژه)

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه