Force Majeure (فورس ماژور)

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش معرفی آثار سینمایی:

Force Majeure (فورس ماژور)
Force Majeure (فورس ماژور)

Force Majeure (فورس ماژور)

(تولید 2014)
کارگردان : Ruben Östlund

نویسنده : Ruben Östlund

بازیگران : Johannes Kuhnke, Lisa Loven Kongsli, Clara Wettergren

جوایز : نامزد بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان گلدن گلاب ۲۰۱۵

خلاصه داستان : فیلم داستان یک خانواده سوئدی است. توماس، ابا و دو فرزندشان تصمیم می گیرند تعطیلاتشان را برای اسکی در کوههای آلپ فرانسه بگذرانند. اما در دوران تعطیلات، بی اعتمادی و ناخشنودی پنهان در این خانوادۀ به ظاهر بسیار عالی، خود را نمایان می سازد .

زمانی که اين خانواده فوق العاده- پدر توماس (با بازی یوهانس باهه کونکه)، مادر ابا (با بازی ليزا لووِن کونگسلی)، پسر و دختر (خواهر و برادری واقعي به نام‌های وينسنت و کلارا وترگرن)- برای گرفتن عکس گروهی روی کوه ژست میگيرند. در حالی که آنها خود خاطراتشان را ويرايش میکنند تا با آنچه روايت میکنند بخواند، اما اوستلوند شاهد تمام جزئيات تا زمان جدایی در حمام است.

در دومين روز تعطيلاتشان بهمن مهيبی رخ میدهد که ابتدا به آنها فرصت میدهد تا نگاهی به بخش بی عيب و نقص خانواده خود داشته باشند. و بعد در قسمتی که ناگهان به شناخته شده ترين نمای جشنواره فيلم کن ۲۰۱۴ تبديل می شود، بهمنی در کوهستان ايجاد میشود و به خانواده – و بيننده ها- نزديک می شود و آنقدر سريع اين اتفاق می افتد که باعث میشود بيننده برای جا خالی دادن سر خود را بدزدد.

بچه ها اولين کسانی هستند که واکنش نشان میدهند، آنها قبلاً شاهد احساسی که بايد با ترک پدر در طول اين صحنه مهم به آنها دست دهد بودهاند. بعد، ابا سر ميز شام مردانگی توماس را به چالش میکشد. او اتفاقی که افتاده را فراموش نمی کند و بار ديگر صحنه را مقابل چشمان بهترين دوست توماس (با بازی کريستوفر هيویو) ترسيم میکند و او با شنيدن ماجرا نمیتواند آن شب بخوابد و مدام به اين فکر میکند که اگر او جای توماس میبود چه میکرد. از قضا، توماس ماجرا را با گوشی آيفون خود فيلمبرداری کرده، گرچه ما به جای ديدن تصاوير واکنش او را در طول تماشای فيلم میبينيم. در صحنه غيرمتداول ديگری، توماس از صدای بلند شکسته شدن چيزی در راهروی هتل- در حالی که دربان از بالا به صحنه نگاه می کند- به شدت آشفته می شود ./987/
Force Majeure (فورس ماژور)
Force Majeure (فورس ماژور)
Force Majeure (فورس ماژور)

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه