Eyes Wide Shut (چشمان باز کاملا بسته)

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش معرفی آثار سینمایی:


Eyes Wide Shut (چشمان باز کاملا بسته)

(تولید 1999)
کارگردان : استنلی کوبریک

بازیگران : تام کروز : نیکول کیدمن ، مدیسون ایگینتون، جولین داویس،سیدنی پولاک

خلاصه فیلم : دکتر هارفورد و همسرش آلیس به یک مهمانی شبانه دعوت میشوند، دکتر هارفورد به طور غیر مترقبه متوجه انحرافات میزبان مجلس "ویکتور" میشود.
از روز بعد اتفاقات عجیب و بدون توضیحی برای دکتر هارفورد می افتد ... اما هیچ کدام از این اتفاقات بدون معنی نیست...

زایگلر به دکتر میگوید: "تصورت از آدمهایی که تو مهمونی بودند چیه؟ فکر می کنی اونا کیا بودن؟ اگر اسمهاشون رو بهت بگم شبها خوابت نمیبره" دکتر همچنین از صحبت های وی متوجه می شود اصلا رمز عبور دومی در کار نبوده و همه مدعوین مجلس با لیموزین وارد خانه میشوند و همچنین قبض لباس اجاری او را نیز پیدا کرده بودند. زایگلر میگوید: "همه اینها بخاطر این بود که تورو مثل سگ بترسونن تا از اتفاقات اونجا به کسی حرفی نزنی" و سپس میگوید: "فکر کن همه اینها فیلم بوده و مسخره بازی و یک نوع جازدن بوده" این مرد میخواهد به اصطلاح دکتر را فریب دهد و به او بگوید همه چیز اتفاقی بوده و کسی را نکشته اند و به نوعی دیگر دوستانه او را تهدید می کند : "زندگی جریان داره مگر اینکه خودت نخواهی".

صبح آلیس از همسرش دعوت می کند برای خرید کریسمس فرزندشان راهی فروشگاه شوند. فضای عاشقانه به خانواده برگشته است. این را از رنگ آمیزی صحنه نیز می توان فهمید. کریسمس نماد شروعی دوباره در سالی نو می باشد.


منبع : نقد فارسی/987/

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه