Don - t Be Afraid of the Dark (از تنهایی نترس)

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش معرفی آثار سینمایی:

Don't Be Afraid of the Dark (از تنهایی نترس)
Don't Be Afraid of the Dark (از تنهایی نترس)

Don't Be Afraid of the Dark (از تنهایی نترس)

(تولید )
کارگردان : Troy Nixey

نویسنده : Guillermo del Toro

بازیگران : Bailee Madison،Katie Holmes,Guy Pearce

خلاصه فیلم : فیلم با سکانسی در دهه 1800 شروع میشود و بلافاصله با Flash Forwardی به زمان حال میرود. دختر بچه ای بنام سالی (با بازی Bailee Madison) وارد خانه بزرگ زوجی بنامهای الکس ( با بازیGay Pearce ) و کیم (با بازی Katie Holmes) در ایالت نیو اینگلند میشود. خانه ای که این دو در حال بازسازی و مرمت آن هستند. سالی که دختر الکس از ازدواج قبلی اش است، بخاطر اینکه مدتی مجبور به زندگی در خانه ای تاریک و قدیمی، متعلق به پدرخوانده الکلی اش بوده، دچار افسرگی شدید میباشد و مدام در درونش احساس ترسی روان پریشانه میکند. روزی وی که دائماً در حال کشف سوراخ سنبه های خانه جدید است، سلولی مخفی پیدا میکند.

سلولی که سرایدار کم حرف و منزوی (با بازی Jack Thompson) خانه به صاحبانش توصیه میکند که در آن را مثل سابق همپنان بسته نگه دارند. ولی الکس که حس کنجکاوی اش تحریک شده آن را باز میکند و باعث میشود سالی به سوی این سلول تاریک و کثیف کشیده شود. سلولی که علاوه بر این، پناهگاه موجوداتی کوچک است که سالی ناخواسته آنها را آزاد میکند و همین ها بعداً بلای جانش میشوند.

میتوان گفت عمده ترین نقطه ضعف "از تاریکی نترس" به قول معروف فیلمنامه پر از سوراخ آن است. داستانی که مملو از اتفاقات بدون دلیل و بدون مقدمه چینی مناسب است. هرچند در مورد چهره ی فیلمهای ترسناک این موضوع چندان هم دور از انتظار نیست. ضعفی که حتی بهترین های این گونه سینمایی نیز به آن مبتلا هستند ولی بخاطر هراس انگیز بودن داستان، مخاطب چندان متوجه آنها نمیشود (مانند دوربین پلاروید ارزان قیمت کیم که معلوم نیست فیلمهایش را از کجا میخرد). با وجود ارتقای سطح تصویرسازی و سایر مسائل فنی نسبت به نسخه تلویزیونی، ولی فیلم سازان بازسازی چندان هوشمندانه انجام نداده اند. بازسازی که شاید تنها رویدادهای داستان را به زمان حال آورده است. از سویی دیگر روند داستان نسبت به دیگر فیلمهای ژانر وحشت کندتر بوده و مخاطب این دوره حوصله اش از دیدن آن سر میرود. هرچند از نظر من لحظات غافلگیر کننده به اندازه کافی مورد استفاده قرار گرفته و مانند سایر فیلمهای ژانر زیاده روی نشده است.


منبع : نقد فارسی/987/
Don't Be Afraid of the Dark (از تنهایی نترس)
Don't Be Afraid of the Dark (از تنهایی نترس)
Don't Be Afraid of the Dark (از تنهایی نترس)

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه