A Few Good Men (چند آدم خوب)

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش معرفی آثار سینمایی:

A Few Good Men (چند آدم خوب)
A Few Good Men (چند آدم خوب)

A Few Good Men (چند آدم خوب)

(تولید 1992)
کارگردان : Rob Reiner

نویسنده : Aaron Sorkin

بازیگران : Kevin Bacon،Tom Cruise،Jack Nicholson،Demi Moore

خلاصه فیلم : داستان این فیلم بر اساس یک تئاتر برادوی بنا شده که نویسنده آن آرون سورکین است . سربازی در پی یک واقعه مرموز در مرکز پایگاه نیروی دریایی آمریکا موسوم به گوانتانامو در کوبا می میرد . دو سرباز جوان دیگر واقعه ی مرگ او را گزارش می کنند ولی یک وابسته نظامی نیروی دریایی در واشنگتن (دمی مور) نسبت به موضوع کنجکاو می شود و درخواست تحقیقات بیشتر می کند.

او خود شخصاً به همراه یک وکیل تنبل نیروی دریایی (تام کروز) برای حل و فصل موضوع عازم می شوند البته بیشتر برای اینکه موضوع خارج از دادگاه حل شود و جنجال به پا نکند. بعد از اینکه مور و کروز سربازان متهم در این قضیه را ملاقات می کنند، در می یابند که آنها از گفتن واقعیت سر باز می زنند، چرا که می ترسند خود گرفتار شوند .

یکی از آنها سیاه پوستی است که در اولین (ولفگانگ هودیسن) که معتقد است حاضر است بمیرد ولی عمری را در زندان نگذراند. دیگر سرباز متهم سفید پوستی است که در اولین نگاه سادگی روستایی گونه در او مشهود است ولی او هم به همان دلیل از گفتن خودداری می کند . کروز بیشتر سعی می کند تا موضوع سریعتر حل و فصل شود و او بتواند به زندگی عادی و بازیهای روزمره اش برگردد ، ولی مور این اجازه را به او نمی دهد . دوست سومی (که نقش او را کوین پولاک بازی می کند) پیدا می شود تا آنها را برای حل مشکل یاری دهد . چرا که شک و گمان بر خلاف قانون نظام ارتش است . آنها در می یابند که ممکن است مرگ سرباز کارفرمانده پایگاه گوانتانامو (جک نیکلسون) باشد . مردی جدی ، عصبانی ،بسیار خشن و بسیار بد اخلاق.


منبع : نقد فارسی/987/
A Few Good Men (چند آدم خوب)
A Few Good Men (چند آدم خوب)
A Few Good Men (چند آدم خوب)

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه