- عیار سرخ - ویژه برنامه رادیو اقتصاد در ماه محرم

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش تلوزیون:

«عیار سرخ» ویژه برنامه رادیو اقتصاد در ماه محرم

«عیار سرخ» ویژه برنامه رادیو اقتصاد در ماه محرم

هم زمان با فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و یاران با وفایش ویژه برنامه «عیار سرخ» از رادیو اقتصاد پخش می شود.

به گزارش جوان ايراني به نقل از فارس ، در این برنامه دنیا طلبی مردم از صدر اسلام و رسالت های پیامبر در تغییر روش مردم از حرام خواری به اطلاعت از دستورات اسلام بر کسب روزی حلال مورد بررسی قرار می گیرد. محمدحسین رجبی دوانی پژوهشگر و استاد تاریخ دانشگاه در این برنامه به مباحثی همچون دنیا طلبی اعراب صدر اسلام و پس از رحلت پیامبر، چپاول بیت المال در زمان عثمان، ریشه مالی فتنه جمل، فرار مسئولان خائن مالی به سوی معاویه، دست درازی معاویه به بیت المال در زمان صلح امام حسن (ع)، حرام خواری از منظر امام حسین (ع) مورد بررسی قرار می دهد.

از دیگر آیتم های این برنامه می توان به پخش برخی از قطعات صوتی فیلم مختار نامه، کلام علما و مراجع، روضه، مداحی اشاره کرد.

همچنین در این برنامه برای اولین بار موسیقی های مناسبتی ساخته رادیو اقتصاد پخش می شود.

ویژه برنامه «عیار سرخ» به تهیه کنندگی محسن رنگینی از اول تا 13 محرم ساعت 16:30 الی 17:00 و تکرار آن 5 تا 30/5 پخش می شود.

اشک روان با موضوع دنیا طلبی

همچنین رادیو اقتصاد در ویژه برنامه «اشک روان» موضوع حرام خواری و دنیا طلبی که از دلایل عمده مقابله با قیام امام حسین (ع) بود را مورد بررسی قرار می دهد.

در این برنامه حجت الاسلام دکتر عبدالکریم بی آزار شیرازی کارشناس مذهبی، و محمدحسین رجبی دوانی پژوهشگر و استاد تاریخ دانشگاه به بررسی پیام عاشورا می پردازند و دلایل گرویدن اعراب را پس از رحلت پیامبر (ص) به سوی حرام خواری را مورد بررسی قرار می دهند.

همچنین در این برنامه قطعات نمایشی فیلم های تاریخی، تلاوت قرآن کریم، روضه خوانی، مداحی و نماز ظهر ویژه تاسوعا و عاشورا پخش می شود.

این برنامه روزهای عاشورا و ��اسوعا 10 تا 12/30 و ساعت 13 تا 15 به روی آنتن می رود.

ضیافت حسینی ویژه برنامه عاشورای حسینی

رادیو اقتصاد در ویژه برنامهروزعاشورای «ضیافت حسینی» شنبه 2 آبان ماه ، با حضور کارشناسان مذهبی به بررسی تبلور ارزشهای انسانی در فرهنگ عاشورا خواهد پرداخت.

این برنامه کاری از گروه اقتصاد و جامعه، به تهیه کنندگی مهرگان سوادکوهی شنبه ساعت 9 به مدت 55 دقیقه از رادیو اقتصاد پخش می شود.

سیری از کربلا تا خورشید

رادیو اقتصاد در ویژه برنامه عاشورای حسینی «از کربلا تا خورشید» شنبه 2 آبان ماه، با مقوله اهتمام به حقوق دیگران (امر به معروف و نهی از منکر) با شما همراه می شود.

این برنامه کاری از گروه اقتصاد و جامعه به تهیه کنندگی غلامرضا عزتی شنبه ساعت 17:00 به مدت 85 دقیقه از رادیو اقتصاد پخش میشود.

در غبار عاشورا چه گذشت؟

رادیو اقتصاد در ویژه برنامه «در غبار عاشورا» شنبه 2 آبانماه، به سراغ موضوع انگیزه الهی در انجام کار (فردی، خانوادگی و اجتماعی) خواهد رفت.

این برنامه کاری از گروه اقتصاد و جامعه، به تهیه کنندگی مهدی شیار شنبه ساعت 19 به مدت 55 دقیقه از رادیو اقتصاد پخش می شود.


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه