- بیا تا قدر یکدیگر بدانیم - به روایت کیوان ساکت و سالار عقیلی در برج میلاد

سرویس هنر جوان ایرانی - بخش موسیقی:

حمیده موسوی: کیوان ساکت نوازنده برجسته تار، سه تار و آهنگساز کشورمان، امشب (۳۱ اردیبهشت ماه) کنسرت «بیا تا قدر یکدیگر بدانیم» را به خوانندگی سالار عقیلی در برج میلاد به روی صحنه خواهد برد، وی علاوه بر این اجرا، خرداد سال جاری نیز با اجرای ک��سرت «دست‌های بهم پیوسته» در تالار وحدت به دیدار مخاطبان خود خواهد رفت.

ساکت در گفتگو با خبرنگار موسیقی ایرانیان، ضمن اعلام این خبر، گفت: «بعد از کنسرت ۳۱ اردیبهشت با سالار عقیلی، بار دیگر به اجرای کنسرت «دست‌های بهم پیوسته» این بار با اندکی تغییر و تفاوت، خواهم پرداخت. تاریخ این کنسرت۲۲خرداد ماه خواهد بود که در تالار وحدت برگزار می‌گردد.»

وی در پاسخ به این سؤال که آیا‌‌ همان خوانندگان سابق در دست‌های بهم پیوسته در کنار شما خواهند بود، توضیح داد و افزود: «در این اجرا، وحید تاج، شاهو حسینی و رضا فلاحی کیاسرایی خوانندگان این کار خواهند بود.»

کیوان ساکت همچنین از انتشار آلبوم و کتاب جدید خود در آیندهٔ نزدیک خبر داد و عنوان کرد: «قرار است آلبوم تصویری از آخرین کنسرتی که با سالار عقیلی در سال گذشته داشته‌ام را منتشر کنم. هنوز نام آلبوم را انتخاب نکرده‌ام. کتاب پنجم هم این بار در ردیف چهارگاه و شوشتری به دو زبان چاپ خواهد شد و در ماه‌های آینده به بازار می‌آید.»

«بیایید تارو سه تار بنوازیم» در ردیف «چهارگاه و شوشتری»، پنجمین شماره از مجموعه ۱۰جلدی آثار کیوان ساکت در حوزه تار و سه تار است، که در ۹۰ صفحه و به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر خواهد شد. کتاب اول و چهارم این مجموعه نیز به دو زبان ذکر شده منتشر گردیده است.

شایان ذکر است، «ماهور ابتدایی»، «ردیف دشتی» و «ردیف شور» از جمله آثار ساکت است که پیش از اثر جدید «بیایید تارو سه تار بنوازیم» منتشر شده است، همچنین «دیدار شرق و غرب» «شیوه نوین آموختن تار و سه تار» «در سایه سار بید» «چرخ نیلوفری» «از موج تا کرانه» و «حرکت دائمی» از جمله آثار تالیفی کیوان ساکت در حوزه موسیقی می‌باشد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه