كتاب اشعار - بابك رادمنش - منتشر شد

سرویس هنر؛ بخش موسیقی:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از موسیقی ما، کتاب اشعار یک هنرمند موسیقی در ایران منتشر شد.

به گزارش«موسیقی ما»، بابک رادمنش که چندی پیش آلبوم مشترکش «دلا» با حضور و همکاری پسرش «سامی یوسف» در ایران منتشر شده بود، جدیدترین اثر هنری اش را در قالب کتاب اشعار کوتاه در بازار ایران منتشر کرد.

این کتاب «نکته ها» نام دارد و اشعار کوتاه این هنرمند را شامل می شود. مجموعه اشعار «مهتاب عشق» و «قصر آرزوها» دیگر کتاب هایی است که با قلم این هنرمند در ایران منتشر شده است.

بابک رادمنش آهنگساز، ترانه سرا، شاعر، معلم موسیقی، و خواننده و مدرس سازهای تار، سه تار، سنتور، بربط (عود)، کمانچه، تنبک و نی و ویلن، ‌پیانو و کیبورد است.

او سابقه زیادی در موسیقی ایران دارد و فرزندش «سامی یوسف» مدت هاست که در عرصه بین المللی و به عنوان نمادی از خواننده های مسلمان، در بریتانیا فعالیت هایش را در حال گسترش است.

وی به مدت 10 سال در صدا و سیما به عنوان آهنگ ساز و نوازنده مشغول به کار بود. از نمونه آثار «بابک رادمنش» در اوایل انقلاب که در ایران زندگی می کرد می توان به آهنگسازی موسیقی متن فیلم " توبه نصوح"، اشاره کرد.

بابک رادمنش سرودهایی در رابطه با سوادآموزی و سرودهایی در رابطه با جنگ تحمیلی، مانند سرود «خلبانان» با صدای جمشید دارد. سرود «ایران اُلا باشدان باشا سنگر» با صدای خود بابک رادمنش به زبان آذری از ترانه های معروفی بود که در اوایل انقلاب از تلویزیون پخش می شود.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه