فاضل جمشیدی با گروه بوم و بر به اروپا سفر می‌کند

سرویس هنر؛ بخش موسیقی:

فاضل جمشیدی با گروه بوم و بر به اروپا سفر می‌کند - تصویر 1

الگو‌برداری از کار سه استاد؛

فاضل جمشیدی با گروه بوم و بر به اروپا سفر می‌کند

گروه موسیقی «بوم و بر» برای برگزاری کنسرت به آلمان می‌روند. فاضل جمشیدی خواننده موسیقی ایرانی ضمن اعلام این خبر به خبرنگار موسیقی ما گفت: «من به همراهی حسین پرنیا (نوازنده سنتور) و آرش فرهنگ فر (نوازنده تنبک) با این اعتقاد که اگر آواز ایرانی به درستی اجرا و به مخاطبان ارائه شود همواره می‌تواند مخاطب واقعی خودش را به همراه داشته باشد به اروپا سفر می‌کنیم».

جمشیدی با اشاره به اینکه گروه «بوم و بر» یک گروه کوچک سه نفره است افزود: «این اشکال در عامه مردم وجود دارد که آن‌ها گمان می‌کنند در موسیقی ایرانی حتما باید با گروه‌های بزرگ کار کرد. در حالی که این یک برداشت نشات گرفته از تفکر عامه پسند در مورد موسیقی ایرانی است». فاضل جمشیدی در ادامه سخنانش در مورد کارکردهای گروه‌های کوچک سخن گفت و خاطرنشان کرد: «با کنار هم قرار گرفتن اعضای این گروه‌های کوچک این امکان به مخاطب موسیقی ایرانی داده می‌شود که آواز اصیل بشنود و از ترانه‌ها و ادبیات موسیقی ایرانی لذت ببرد. به نظر من مخاطبان ما می‌دانند برایث شنیدن چه چیزی به کنسرت گروه بوم و بر می‌آیند. در ضمن اگر بنا بود ما با یک گروه بزرگ عازم اجرا به اروپا می‌شدیم با اشتباه در مخاطب‌شناسی با یک مشکل اقتصادی مواجه شویم».

این خواننده موسیقی ایرانی در ادامه سخنانش در مورد شهرهایی که برای اجرا به آنجا خواهند رفت نیز گفت: «برنامه ما این است که در شهر‌های کلن، مونیخ و برلین اجرا داشته باشیم و بعد از آن هم اگر موقعیتش فراهم شود به چند کشور دیگر می‌رویم. البته با توجه اینکه چند سال قبل در کشور سوئد هم اجرا داشتیم در صورت فراهم شدن شرایط به آن کشور هم خواهیم رفت».

فاضل جمشیدی در بخش پایانی سخنانش با بیان این مطلب که امیدوار است این اجرا‌ها در ماه سپتامبر اتفاق بیافتند در مورد رپرتوار کار و اشعار انتخاب شده برای اجرا گفت: «همه کار‌ها در آواز اصفهان و بر روی اشعاری از هوشنگ ابتهاج و رهی معیری است. ما نام گروه «بوم و بر» را با اقتباس از شعر معروف اخوان ثالت انتخاب کرده‌ایم و با الگوبرداری از حرکت موسیقی استاد محمدرضا شجریان، استاد پرویز مشکاتیان و استاد فرهنگفر که با یک گروه سه نفره به اجرا در سراسر اروپا پرداخته بودند، برنامه اجرا با گروه «بوم و بر» را تدارک دیده‌ایم».

اختصاصی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه